طرز تهیه چیز کیک

چیز کیک یکی از انواع کیک های خوشمزه کشور یونان است که به عنوان یک کیک بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

  • بیسکوییت پتی بور ۲۵۰ گرم
  • خامه صبحانه ۱ بسته
  • پنیر خامه ای ۴۰۰ گرم
  • پودر ژلاتین ۱ قاشق مرباخوری
  • کره ۸۰ گرم
  • پودر قند ۲ قاشق غذاخوری
  • ژله ۱ بسته
  • وانیل ۱۰ گرم
  • آب ۲٫۵ لیوان

دستور تهیه چیز کیک

مرحله اول

ابتدا بیسکوییت پتی بور را با غذاساز یا میکسر خرد می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کره را به روش بن ماری با بخار آب روی کتری یا سماور ذوب می کنیم و به بیسکوییت اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله دوم

حالا ته قالب را فویل می بندیم و مخلوط بیسکوییت و کره را داخل قالب کمربندی می ریزیم و با پشت لیوان یا قاشق مخلوط بیکوییت و کره را کاملا فشرده می کنیم تا به کف قالب بچسبد، سپس به مدت ۴۵ دقیقه داخل یخچال قرار می دهیم.

مرحله سوم

در حین استراحت مخلوط کره و بیسکوییت به سراغ مواد میانی چیز کیک می رویم. برای این منظور پودر ژلاتین را به همراه یک لیوان آب مخلوط می کنیم و روی بخار کتری قرار می دهیم تا پودر ژلاتین به طور کامل در آب حل شود سپس کنار می گذاریم تا از حرارت بیفتد.

مرحله چهارم

در یک کاسه مناسب خامه را به همراه پنیر خامه ای، وانیل و پودر قند مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپسپ مایه ژلاتین را اضافه می کنیم و مجددا مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. حالا بیسکوییت ها را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله پنجم

سپس مخلوط خامه و پنیر را روی سطح بیسکوییت پخش می کنیم و با یک پشت قاشق سطح خامه را نیز کاملا صاف می کنیم و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. حالا به سراغ آماده شدن ژله می رویم.

مرحله ششم

پودر ژله با رنگ دلخواه رو با یک لیوان و نیم آب جوش مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا پودر ژله به طور کامل حل شود. سپس در دمای آشپزخانه قرار می دهیم تا از حرارت بیفتد. پس از اینکه مایع ژله از حرارت افتاد آنرا روی لایه خامه ای چیز کیک می ریزیم.

مرحله هفتم

حالا مجددا چیز کیک را در یخچال قرار می دهیم تا ژله ببندد. برای تزیین روی چیز کیک هم می توانیم از میوه های فصل استفاده کنیم و زمانی که ژله هنوز نگرفته است میوه های را داخل ژله فرو کنیم. در آخر چیز کیک را برش می زنیم و سرو می کنیم.

همچنین ببینید :


منبع :

طرز تهیه چیز کیک

/ 2 نظر / 1969 بازدید
omigo

درود بر شما دوران وبلاگ نویسی دیگر گذشته است و الان همه رو به شبکه‌های اجتماعی تولید محتوا اورده‌اند ، omigo.ir تنها یک شبکه اجتماعی که به شما این امکان را میدهد تا به شکلی متفاوت تر بنویسید و نوشته خود را به قشر وسیعی از خوانندگان قرار دهید دیگران را دنبال کنید و آنها شما را دنبال کنند ، از نوشته خود به روش فروش و دونیت کسب درآمد کنید و... یک پیشنهاد برای مهاجرت به نسل جدید بود سپاس https://omigo.ir

sitebuilder

نمیشه به جای خامه پنیر بیشتری اضافه کرد؟